top of page
Tahtalı_Teleferik.png

Jüri

Rauf-Yucel-315x157_düzenlendi.jpg

Prof. Dr. Rauf Yücel

1939 yılında  Yozgat’ın Sorgun ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi, Veteriner Fakültesi’nden 1964 yılında mezun oldu.

Münih Ludwig Maximillians Üniversitesi, Veteriner Fakültesi, Cerrahi Kliniğinde doktorasını tamamladıktan sonra  1977 yılında İstanbul Üniversitesi, Veteriner Fakültesi, Cerrahi Kürsüsü doçentliğine atandı. 1982’de profesör oldu ve 1986 yılında bölüm başkanı olarak  emekli oldu. 

Göynük'te İkamet etmektedir.

Akademik yaşamı boyunca yüzün üzerinde bilimsel araştırma ve makalenin yanında,üç ders kitabı yayınlandı.

“Sevdiğimi Demez  İsem” isimli ilk şiir kitabı 1999 da yayınlandı.“Gezilerden Dizelere”  adlı ikinci 2011 de basıldı. “Sorgun’dan Çıktım Yola” isimli anı kitabı yayınlanmıştır. Evli ve üç çocuk babası olan Rauf Yücel anılarını yazmaya devam etmektedir.

Adsız.png

Prof. Dr. Nükhet Kardam

 Amerikada Michigan Devlet Üniversitesinde Sosyolojı ve Kalkınma konularında doktora yapmış ve sonra Kaliforniada Middlebury Uluslarası Çalışmalar Enstitüsü kadrosuna dahil olmuştur. 26 senedir bu okulda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Nükhet hanım Ankara doğumlu, Istanbul Robert Kolej ve Istanbul Üniversitesi Felsefe bölümü mezunudur.

 Kendisinin üç kitabı ve bir çok makalesi vardır. Kitaplarının ilki uluslararası örgütlerin kalkınma politikaları ile ilgili, ikincisi insan hakları bilhassa kadının insan hakları konusu ve bunlarin Türkiyedeki  uyarlaması üzerinedir.  Üçüncü ve en yeni kitabı ise kendi ailesindeki bir kimlik arayışı ve bu ailenin Osmanlı nın çöküşü ve Türkiyenin kuruluşu sürecindeki geçirdikleri maceraları konu edinir. Bu kitap hem ingilize hem türkçe basılmıştır.

Osman_Eravşar_Prof._Dr..jpg

Prof. Dr. Osman Eravşar

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı olan Prof. Dr. Eravşar; Çalıştığı konularda iki kitabı ve çok sayıda kitap ve dergide makale yayınladı. Bugün ülkemizde sayılı Büyük Selçuklu Mimarisi uzmanı akademisyenden biri olarak kabul edilen Prof. Eravşar aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen “Büyük Selçuklu Mirası Projesi”nde de editör olarak görev yapıyor.

Fotoğraf_Hakan_Öniz.jpg

Doç. Dr. Hakan Öniz

Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi Uluslararası Sualtı Kültür Mirası Komisyonu (ICOMOS ICUCH) Genel Sekreteri Doç. Dr. Hakan Öniz, Kemer'de Idyros Antik kenti kazılarını başlatan ve Dünyanın en eski batığının bulan ekibin yöneticisi olup Kemer Sualtı merkezininde başkanıdır. Su altı ile ilgili bir çok makale ve yayını bulunmaktadır

İsmail Kıyar.jpeg
İsmail Kıyar.jpeg
Adsız2.png

Ekrem Bilici

Kemer'de doğup büyüyen Marmara Üniversitesi mezunu olan 1990'ardan beri turizmin içinde olan farklı turizm kollarında faaliyette bulunmuş ve halen bulunmakta olan Kemer'i yakınen tanıyan bir kişidir.

Adsız3.png

Asım Şahin

Beycik'de yer alan Villa İl Castello otelin sahibi olan Almanya'dan emeklidir. Aynı zamanda Beycik'te ikamet etmektedir.

Adsız4.png

Halil Mercanlı

1956 Trabzon Sürmene doğumlu MERCANLI İnşaat Turizm petrol Ltd. şirket Yönetim Kurulu Başkanıdır. Kemer Beycik'de İkamet Etmektedir.

Fotoğraf_Ceyda_Öztosun.png

Ceyda Öztosun

Kemer'de bulunan Selçuk Üniversitesi Sualtı Arkeoloji Araştırma ve Uygulama Merkezinde halkla ilişkilerden sorumlu doktorant olarak görev yapmaktadır.

Kadir Kaya Kadir'in Evleri.jpg

Kadir Kaya

Kadir’in Ağaç Evleri’nin kurucusu Kadir Kaya, 31 yıl önce elektriğin bile olmadığı bu bölgeye geldiğinde neredeyse Robinson Crusoe hayatı yaşamaya başlamış ve birçok güçlükle tesisi bugünlere kadar getirmeyi başarabilmiştir. 31 yıl önce birkaç evle misafirlerine hizmet veren Kadir’in Ağaç Evleri, bugün 300 kişiye hizmet verebilen, 100 Bungalov, 15 kabin ve 10 kalabalık odadan oluşan bir tesis olarak karşınızda.

Nagehan Elibol1.jpg

Nagehan Elibol

Akdeniz Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi seramik bölümünden fakuülte birincisi olarak mezun olduktan sonra 2006 yılında  Antalya Kemer'in ilk seramik ve sanat atölyesi olarak Nage Seramiği kurdu. Resmi  ve Özel kurumlara özgün tasarımlar-uygulamalar yapmakta olan sanatçı çeşitli dallarda çok sayıda ödüle layık görüldü.; ve sanatın her dalında sayısız projelerine devam etmektedir.Sanatçı aynı zamanda Kemer belediyesinin Sanat danışmanlığını yapmıştır.

Polat Dede.jpg

Polat Dede

Kemer'de düzenlenen ve Türkiye'nin en yüksekte biten yarışı olan, Uluslararası Tahtalı Run To Sky Organizasyonun komite başkanıdır. 

Tansel_Akşit.jpg

Tansel Akşit

Kemer Ayışığı Tesislerinin Ana şirketi olan Ultra Turizmin Kemer Sorumlusu olmakla beraber aynı zamanda çok yönlü renkli birisidir.

Haydar Gümrükçü.jpeg

Haydar Gümrükçü

Ömürden Sezgin.jpg

Ömürden Sezgin

  • Ömürden Sezgin 

  • 2004 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, 2007'de de ODTÜ Bilişim Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır.

  • n11.com'un kurucu marka müdürü olarak görev yapmıştır. Kendini “Marka Mühendisi” olarak tanımlayan Sezgin,  ortağı olduğu Goodjob araştırma ve danışmanlık firmasında, Türkiye’den güçlü markalar yaratmak adına danışmanlık yapmaktadır. 

  • Sonradan Gurmeler, Sırtçantalılar topluluklarının ve Gurmebüs adında sosyal girişimlerin kurucusu, TecrübEM, SeyahatnamEM ve Yerim Seni İstanbul kitaplarının yazarlarındandır. “

İsmail Kıyar.jpeg

İsmail Kıyar

Kemer Ayışığı İçinde bulunan Qualista İletmesinin genç dinamik yöneticisi olup genç yaşına rağmen uzun zamandır turizmin içindedir.

Necmettin_Çakar.jpeg

Necmettin Çakar

bottom of page